5 smoothie receptov na chudnutie

Hľadáte spôsob, ako do seba dostať viac zeleniny a ovocia? V tom prípade si vezmite do ruky poriadne výkonný mixér a začnite študovať zdravé smoothie recepty. Uvidíte, že okrem poznávanie úplne nových chutí prospejete aj svojej štíhlej línii.

Len si to priznajme. Až na výnimky nie sme schopní naplniť odporúčaný limit príjmu zeleniny a ovocia. Ak vás trápi rovnaký problém a zároveň hľadáte alternatívu za presladené džúsy, nie je nič jednoduchšie než sa vydať cestou pitie domácich ovocných a zeleninových smoothies. Nielen, že budete mať kontrolu nad tým, čo do nich dávate, ale môžete ich piť na stovky rôznych spôsobov. Takže vás len tak neprestanú baviť.

Môžu vám ale smoothies naozaj pomôcť s chudnutím? A aké recepty by ste určite mali vyskúšať? Presne to sa dozviete v našom dnešnom článku.

Dá sa chudnúť sa smoothie?

Smoothies sú ovocné, zeleninové alebo kombinované nápoje, ktoré obsahujú veľa vitamínov a minerálnych látok. Tie sú dôležité pre správne fungovanie nášho tela. Aj v nich ale nájdeme veľa vlákniny, ktorá je kľúčová pre zdravie nášho trávenie. Ak zvolíte druhy zeleniny a ovocia, ktoré jej majú viac (prípadne do smoothie ešte nejakú dodáte v prášku, alebo z iného Supplement), môže vás taký nápoj dlhodobo zasýtiť. Tí, ktorí majú extrémne obavy o svoju štíhlu líniu potom môžu zvoliť recepty z nízkokalorického ovocia a zeleniny, vďaka ktorým neprekročí svoj denný energetický príjem.

Recepty na ovocné smoothie

Keto smoothie

Budete potrebovať: 1 a ½ hrnčeka mrazených jahôd, 1 a ½ hrnčeka mrazených malín, 1 hrnček mrazených černíc, 2 hrnčeky kokosového mlieka, 1 hrnček baby špenátu

Všetky ingrediencie nasypte do naozaj výkonného mixéra. (Prípadne chvíľu počkajte, až ovocie trošku povolí.) Rozmixujte ich do trochu hustejšia tekutiny a nalejte ju do pohárov. Ak chcete, ozdobte je mrazeným ovocím a trochou strúhaného kokosu.

Banánové smoothie

photo 1571771894821 ce9b6c11b08e

Budete potrebovať: 2 banány, 1 hrnček plný kociek ľadu, ¾ hrnčeka nesladeného mandľového mlieka, ¼ hrnčeka bieleho jogurtu, 1 lyžicu mletého ľanového semienka, 2 lyžičky medu

Všetky ingrediencie dajte do výkonného mixéra do doby, kým z nich nevznikne namrazená, ale trochu tekutejší zmes. (Ak sa bojíte, že toľko ľadu váš mixér nezvládne, urobte to tak, že namrazíte banán. Prípadne ľad úplne vypustite.)

Čučoriedkové smoothie s avokádom

Budete potrebovať: ½ hrnčeka nesladeného mandľového mlieka s príchuťou vanilky, ½ hrnčeka bieleho jogurtu, 1 hrnček baby špenátu, ½ hrnčeka mrazených čučoriedok, ½ avokáda, 3 lyžičky javorového sirupu

Opäť dajte všetky ingrediencie do svojho mixéra a počkajte, až sa spoja do kompaktnej a lahodne voňajúce zmesi. Pri servírovaní môžete smoothie ozdobiť trochou čučoriedok.

photo 1553530666 ba11a7da3888

Zeleninové smoothie recepty

Špenátové smoothie

Budete potrebovať: 1 hrsť špenátu, 1 mango, 1 hrnček kokosové vody, 1 nakrájanú uhorku, ¼ jalapeňo papričky, 1 menšia hrsť koriandru, šťavu z 1 limety, vetvičku mäty

Pokrájané ovocie a zeleninu dajte do mixéra so zvyškom ingrediencií a mixujte ich tak dlho, kým vám nevznikne krémovej a farebne jednotné smoothie.

photo 1557753478 b9fb74f39eb5

Uhorkovej smoothie so špenátom

Budete potrebovať: 1 jablko, 1 a ½ hrnčeka špenátu, 1 uhorku, 1 avokádo, 2 hrnčeky mandľového mlieka, 8 vykôstkovaných datlí

Jablko, uhorku a avokádo zbavte šupky a všetko nakrájajte na kúsky. Nahrubo nakrájajte aj datle zbavené kôstok. Všetky ingrediencie potom dajte do mixéra a mixujte ich do tej doby, kým nebude konzistencie nápoja vyhovovať vašim preferenciám a predstavám.

A aké smoothie pijete radi vy?

Vložiť komentár