Tukožrútska polievka na chudnutie: Recept

Ľudia sú vynaliezaví, takže raz za čas uzrie svetlo sveta recept, ktorý má mať priaznivý vplyv na redukciu váhy. Kým niekto pije ovocné a zeleninové šťavy, niekto iný dáva prednosť tukožrútskej polievke. Ako je účinná a ako sa varí sa dozviete v dnešnom článku.

Tiež sa vám zdá, že zatiaľ čo budovanie aktívnej svalovej hmoty zaberie snáď veky, k nabratiu nadbytočného tuku vám stačí, keď sa pozriete na tortu, alebo na rožok? Z toho vyplýva, že strata hmotnosti môže byť beh na dlhú trať s mnohokrát dosť neistým výsledkom. (Keď to musíte prečistiť, porušíme diétu, alebo na nás čaká jojo efekt, ktorý nám vráti všetky kilá naspäť.)

Tukožrútska polievka

Jediným naozaj osvedčeným receptom na zdravé chudnutie je teda vyvážený jedálniček, pohyb a kvalitný spánok. Ak chcete, svoje snaženie môžete podporiť lieky na chudnutie, spaľovači tuku alebo správnou voľbou a úpravou jedál. Mnoho ľudí nedá v tomto ohľade dopustiť na tukožrútsku polievku z kyslej kapusty.

Recept na tukožrútsku polievku s kyslej kapusty a na skúsenosti s ňou sa pozrieme v nasledujúcich niekoľkých odsekoch.

V čom je tak zázračná?

Tukožrútska polievka

Aj keď sa to nezdá, tukožrútska polievka z kyslej kapusty už je tu s nami bezmála 40 rokov. Išlo o prvú takzvanú polievkovú diétu, ktorá uzrela svetlo sveta v 80. rokoch 20. storočia. Počas programu jedli ľudia túto polievku po dobu cca 10 dní a následne zaznamenali citeľný úbytok na váhe.

Od tej doby sa tento trend dočkal spústy rôznych obmien. Dnes si teda môžeme pochutnať aj na polievke z fazule, či na také, ktorá spĺňa prísne požiadavky Paleo diéty. Nemusíte sa ale báť, že by ste počas diéty mohli jesť len a len polievku. Počas dňa môžete jesť aj hovädzie mäso, alebo popíjať mlieko. Niektorým potravinám by ste sa ale mali vyhnúť. (Trebárs banánom.)

Hoci sa skúsenosti s tukožravú polievkou rôzni, jej pozitívom je zvýšenie príjmu vlákniny. Tiež sa naučíte urobiť z konzumácie zeleniny svoj každodenný zvyk. Nesmieme zabúdať ani na to, že vám nebudú chýbať vitamíny a minerály a budete dostatočne hydratovaní.

Recept

recept na tukžrútsku polievku

Budete potrebovať:

  • 1 balenie kyslej kapusty
  • 1 hrnček nakrájanej cibule
  • 3 hrnčeky zeleninového vývaru
  • 1 plechovku paradajok
  • 3 lyžice paradajkovej pasty
  • ½ lyžičky soli
  • ¼ lyžičky korenia
  • 2 lyžice hnedého cukru

Otvorte balíček s kapustou a zlejte z neho vodu. Na oleji orestujte nakrájanú cibuľu. K nej pridajte paradajkovú pastu a všetko poriadne zmiešajte. Následne pridajte kyslú kapustu a celú plechovku nakrájaných paradajok. (Aj s nálevom.) Ingrediencie zalejte zeleninovým vývarom a obsah hrnca poriadne premiešajte do seba.

Aby nebola kapustová polievka bez chuti, osoľte ju, pridajte do nej korenie a správne odmeraný hnedý cukor. Následne priklopte hrniec pokrievkou a nechce ho stáť na miernom ohni 6-8 hodín. Podľa potreby polievku skontrolujte a premiešajte.

Nakoniec polievku ochutnajte a prípadne ju ešte okoreňte a osoľte. Počas podávania potom na ňu môžete dať malú porciu bieleho neochuteného jogurtu.

Máte sa kapustovú tukožravú polievkou nejakú osobnú skúsenosť? Prípadne, pripravujete ju podľa nejakého odlišného receptu? Ak áno, napíšte nám svoje postrehy do komentárov pod článkom.

 

Vložiť komentár