15 spôsobov, ako sa zbaviť celulitídy: Vieme, čo pomáha a čo nie

Celulitída na nohách spôsobuje mnohým ženám bolesti hlavy. Nikto z nás nechce ukázať svetu jamky, ktoré sa spontánne tvoria pod kožou. Ak máte nadváhu, celulitída sa môže objaviť aj na bruchu. Takže zbohom, krátke tričká, dvojdielne plavky a topy! Čo funguje na celulitídu? A nie je to len klam?

Celulitída na stehnách trápi mnohé ženy. Preto sú schopní minúť veľa peňazí na rôzne produkty a kozmetické procedúry, ktoré ich majú zbaviť tohto problému. Tieto metódy však nie sú vždy účinné. Tiež by ste neverili, koľko rôznych poloprávd a mýtov sa okolo celulitídy na zadku točí.

pexels asad photo maldives 3155674 scaled

Keďže móda diktuje, ako sa zbaviť celulitídy, a nie všetky spôsoby liečby sú porovnateľne účinné, nižšie ponúkame komplexného sprievodcu, ktorý vám pomôže nasmerovať sa správnym smerom pri riešení pomarančovej kože.

Ako vzniká celulitída

Mnohí ľudia tvrdia, že celulitídu majú len ženy, ktoré nežijú zdravým životným štýlom. To je však mýtus. Dokonca aj ženy, ktoré cvičia a sú štíhle, majú celulitídu. Je to problém, ktorým vo väčšej miere trpia ženy. Je to spôsobené najmä odlišným ukladaním tuku. Ženy majú oveľa viac na bokoch, stehnách a zadku. Preto sú náchylnejšie na celulitídu. Okrem toho sa celulitída časom zhoršuje. Niektoré ženy ju môžu mať dokonca geneticky podmienenú.

Ale ako vlastne vzniká problém s celulitídou? Je to úplne jednoduché. Tukové tkanivo sa pretláča cez pásy spojivového tkaniva a ťahá ich nadol.

Ako sa jej zbaviť?

pexels public domain pictures 42059 scaled

Ak by na to existovala jednoduchá odpoveď, celulitídou by dnes netrpel nikto. A pravdepodobne by sme sa dozvedeli o existencii nového dolárového multimilionára. V súčasnosti existujú metódy, ktoré môžu zmierniť problém celulitídy, ale nie vždy ide o trvalé riešenia.

Krém proti celulitíde

Jednou z prvých možností je zájsť do obchodu a kúpiť si krém proti celulitíde, ktorý stojí pár korún. Samozrejme, určite nič nepokazíte, ak sa natriete na pomarančovú pokožku. Okrem toho bude hydratovaná, čo s najväčšou pravdepodobnosťou zlepší jej elasticitu. Nečakajte však veľké zázraky. (Rovnako ako vám žiadny krém nikdy nezabezpečí push-up efekt na prsiach. To dokáže len podprsenka alebo chirurg.)

Anticelulitídna masáž

Ďalšou možnosťou je masáž, ktorá sa zdá byť o niečo úspešnejšia. Dobre vykonaná masáž dokáže rozprúdiť lymfu. Okrem toho ďalším prínosom masáže môže byť napnutejšia, a teda opticky hladšia pokožka. Musíte však myslieť na pravidelnosť. Jedna masáž rozhodne nestačí. Okrem toho sa problém môže vrátiť aj po skončení masáže.

Masážna kefa na celulitídu

V podstate ide o domáce masáže, ktoré môžete vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek. Preto vítame používanie masážnych kefiek na celulitídu. Pri správnom a pravidelnom používaní môžu tiež podporovať lymfatický systém a prekrvovať pokožku. Nemusí to však vyhovovať každému.

Flakóny na celulitídu

Ďalšou alternatívou k masážam a kefám sú fľaše na celulitídu. Zaberajú len oveľa menej miesta. Výhodou fliaš je vákuum. Na druhej strane, nie každá žena vie, ako správne používať fľaše. Navyše nadmerný a dlhodobý tlak môže mať negatívny vplyv na pružnosť pokožky. (Čo mimochodom platí aj pre dnes tak populárne vákuové čistiace prostriedky na tvár.)

Cvičenia na celulitídu

Na celulitídu neexistujú žiadne cviky. Preto je oveľa lepšie hovoriť o komplexnom cvičení, ktoré zahŕňa celé telo. Počas tohto cvičenia s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde k redukcii tuku (a pri zdravom životnom štýle). To by mohlo čiastočne vyriešiť problém pomarančovej kože.

Galvanická žehlička na celulitídu

Niektoré ženy milujú technológie a sú ochotné zaplatiť pomerne veľa, aby ich vyskúšali. A galvanická žehlička znie ako niečo, čo by mohlo pomôcť. Nezabudnite však, že galvanická žehlička má najväčšie uplatnenie v starostlivosti o vrásky na tvári. Nie v boji s oranžovou kožou na zadku.

Škoricový gél proti celulitíde

Možno ste už počuli o špeciálnych géloch na celulitídu. A tie môžu dokonca fungovať relatívne dobre v porovnaní s niektorými inými produktmi. Škorica má hrejivý účinok. Tým sa zlepší prekrvenie pokožky. Aj v tomto prípade však nejde o trvalé riešenie. Prepáčte.

Vákuový masážny prístroj na celulitídu

Vákuový masážny prístroj na celulitídu môže mať naozaj zaujímavé výsledky a zaradili by sme ho niekde na úroveň posilnenej masáže. Je teda na vás, či vám viac vyhovuje masáž rukami, alebo sa zveríte do starostlivosti modernej technológie. Aj v tomto prípade sú však dôležité pravidelné návštevy.

Bylinky na celulitídu

Na celulitídu neexistujú žiadne bylinky. V boji proti celulitíde sa však používajú bylinky na odvodnenie. Patrí medzi ne zázvor, petržlen, púpava alebo borievka. Pri tomto triku však musíte byť opatrní, pretože by mohol narušiť hospodárenie s vodou v tele. Okrem toho niektorým ľuďom odvodnenie nepomáha. Nehovoriac o tom, že voda sa v tele pravdepodobne čoskoro opäť nahromadí.

Domáci kávový peeling na celulitídu

pexels igor haritanovich 1695052 scaled

Domáci kávový peeling na celulitídu z mletej kávy môže mať tiež pozitívny vplyv na zmiernenie príznakov celulitídy. Je tiež cenovo dostupný, takže je dostupný pre každého. Opäť však musíte venovať pozornosť prevedeniu masáže.

Lymfatický čaj na celulitídu

O lymfatickom čaji sme už na niekoľkých miestach hovorili. Je preto pochopiteľné, že niekoho napadne piť lymfatický čaj. Môže to mať pozitívny vplyv na šupinatú pomarančovú pokožku, ale pravdepodobne to nebude mať veľký účinok. Túto metódu však môžete skúsiť kombinovať s prístrojovými masážami.

Olej proti celulitíde

V prípade olejov platí to isté ako v prípade krémov. Pravidelné mazanie môže mať pozitívny vplyv na pružnosť pokožky. Samotný olej vám však pravdepodobne nepomôže zbaviť sa celulitídy úplne. Najmä ak sa ho rozhodnete používať samostatne bez ďalších krokov.

Kokosový olej na celulitídu

Kokosový olej nezohráva žiadnu významnú úlohu ani v boji proti celulitíde. Opäť dokáže pokožku hydratovať, a tým zlepšiť jej stav. Opäť ho však musíte skombinovať s ďalšími krokmi, ktoré sú hlbšie.

Rázová vlna na celulitídu

Ak máte veľa voľných peňazí, môžete sa objednať na ošetrenie rázovou vlnou, ktoré sa zdá byť v boji proti tomuto problému pomerne účinné.

Lymfodrenáž

Poslednou metódou je účinná lymfodrenáž. Hoci má na vaše telo pozitívny vplyv, nezabudnite, že ho musíte pravidelne navštevovať.

Čo to znamená? Celulitída je problém, ktorý má len veľmi málo skutočných riešení. Je to však prirodzené, takže sa nemusíte zbytočne stresovať. Pri zdravom životnom štýle a niektorých z vyššie uvedených metód to nemusí byť na prvý pohľad tak viditeľné.

Zdroje informácií

https://time.com/77632/15-myths-and-facts-about-cellulite/ – 15 mýtov a faktov o celulitíde (anglicky)

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cellulite-on-thighs – Tipy a triky na celulitídu (anglicky)

https://www.healthline.com/health/coconut-oil-for-cellulite – Kokosový olej a celulitída (anglicky)

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/water-retention/faq-20058063 – Zadržiavanie vody (anglicky)

 

Vložiť komentár