Posilňovanie s gumou na cvičenie

Kto chce zdravo chudnúť, ten by mal pravidelne cvičiť. Väčšina z nás automaticky volí jazdu na bicykli, tanec alebo plávanie. Čo keď vám ale povieme, že na dosiahnutie úspechu stačí guma na posilňovanie? Ak neveríte, povieme vám, čo od posilňovacie gumy na cvičenie vlastne čakať.

Čím sme starší, tým dávame väčšiu prednosť sofistikovaným metódam cvičenia. Zatiaľ čo predtým nás bavilo skákať cez švihadlo, alebo behať po lese, dnes si nevieme predstaviť život bez jazdy na bicykli, tanca alebo squashu.

pexels photo 3984353

Lenže, všetky tieto športy sú celkom nákladné. K ich prevádzkovanie potrebujete vhodný odev, topánky a nejakú lepšiu výbavu. (Vôbec nespomíname cenu za lekcie, alebo za prenájom ihriska.) Ak si z nejakého dôvodu nemôžete ich obstaranie dovoliť, môžete získať pocit, že chudnutie a zdravý životný štýl je výsadou bohatých.

Možno ale len stačí vrátiť sa späť do mladosti a dať šancu cvičenie s gumou.

Chudnutie s gumou na cvičenie

photo 1584735935682 2f2b69dff9d2

Dôvod, prečo cvičíme nie je len ten, že máme radosť z pohybu. Väčšina z nás sa snaží udržať, alebo znížiť svoju telesnú hmotnosť. Veľmi ale záleží na tom, ktoré aktivite dáte prednosť.

Pokiaľ ide o cvičenie kardia (ktoré by malo trvať dlhšie), pomôže vám so spaľovaním tukových vankúšov, ale jeho prevádzkovanie sa prakticky nijako neodrazí na podielu svalovej hmoty vo vašom tele. Posilňovanie vám zase pomôže vybudovať svalovú hmotu, ktorá zrýchľuje metabolizmus. Takže vám pomerne nenápadne pomôže s ujídáním vašich tukových zásob.

Chudnutie s gumou na cvičenie spočíva v tom, že počas neho posilňujete svaly, ktoré naráža pri cvičení na odpor. (Musíte teda vyvinúť trochu väčšie úsilie, aby sa vám podarilo cvik urobiť správne.) Tým prispievate k naberaniu svalov, ktoré vám pomôžu lepšie spaľovať aj v čase, kedy ste zrovna pasívny.

Aké poznáme typy gúm

Než sa pustíte do cvičenia, mali by ste vedieť, že nie je guma, ako guma. Preto si povieme, na aké jej typy môžete pri nákupe v obchode so športovým vybavením naraziť.

V súčasnej dobe existuje:

  • Odporová guma na cvičenie
  • Rehabilitačné gumy na cvičenie
  • Guma na cvičenie jogy

Čo sa týka odporové gumy na cvičenie, môžete si vyberať z množstva prevedení, ktoré majú rôznu obtiažnosť. Jej výhodou je to, že vám pomôže s budovaním svalovej hmoty aj v prípade, že už ste cvičením poriadne zosilnenie a váha vlastného tela už vám nemusí pri tréningu stačiť.

Rehabilitačné guma na cvičenie je zase vhodná pre ľudí po úrazoch, ktorí sa potrebujú rozhýbať.

Najlepšie cviky na chudnutie

Najlepšie cviky na chudnutie s gumou na cvičenia sú tie, ktoré vám pomôžu s budovaním svalovej hmoty. V ideálnom prípade by ste mali s gumou cvičiť celé telo. Inak si koledujete o to, že si na jednostranné cvičenie príliš skoro zvykne. Tiež predídete tomu, že budete mať jednu polovicu tela výrazne väčšie. Každú sériu cvikov opakujte 8-25x.

Deep s gumou

Tento cvik je jednoduchý, ale veľmi účinný. Spočíva v tom, že gumu chytíte oboma rukami a jej stred položíte na zem. (Aby guma držala, tak si na ňu postavte.) Ruky otočte hore, tak, aby ste mali zaťaté päste na ramenách (s lakťami smerom dopredu) a začnite drepovať. Tento cvik by mal mať 8-12 opakovaní po 2-3 sériách.

photo 1560880078 85d166a0c3cc

Most

Položte sa chrbtom na zem a gumou zviažte oblasť tesne nad ohybom kolien. Pokrčte mierne rozkročené nohy smerom nahor a začnite dvíhať panvu. (Hlava, ruky aj chodidlá sú prilepené k podlahe.) Tento cvik by mal mať 15-20 opakovaní po 2-3 sériách.

Niečo pre silné ruky

Postavte sa do postoja, ako u prvého cviku. Len s tým rozdielom, že oba konce gumy chyťte do oboch rúk pred sebou a ťahajte nimi smerom nahor a nadol. Tento cvik by mal mať 15-20 opakovaní po 2-3 sériách.

 

Vložiť komentár