Ako schudnúť z bokov: poznáme najlepšie cvičenia

Ak sa na seba z času na čas pozriete do zrkadla, pravdepodobne zistíte, že sa vám na problémových miestach začína hromadiť tuk. To sa týka nielen brucha a zadku, ale aj bokov. Keďže nikto z nás nechce, aby mu z nohavíc alebo spodnej bielizne vytŕčali nevzhľadné muffiny, dáme vám niekoľko tipov, ako sa zbaviť madiel lásky.

Ak by sme hľadali jeden z najobľúbenejších návodov, ktoré ľudia najčastejšie vyhľadávajú na internete, bol by to ten, ktorý im radí, ako stratiť madlá lásky. Hoci majú veľmi poetický názov, v skutočnosti nie sú veľmi atraktívne. Zvyčajne nám vyliezajú zo sukní a z nohavíc a jasne ukazujú, že naša silueta rozhodne potrebuje úpravu.

madla lásky

Keby to bolo také jednoduché! Ako viete, nemôžete schudnúť len na jednej konkrétnej časti tela. Aj keby sme sa naozaj snažili. Iste, môžete vyskúšať cviky na držadlá lásky, ale tie s najväčšou pravdepodobnosťou povedú k úbytku hmotnosti na celom tele, a nie k vytvarovaniu len jednej vybranej oblasti.

Ako to teda urobiť správne? A nie je lepšie sa problémom s rúčkami lásky úplne vyhnúť?

Madlá lásky – čo ich spôsobuje?

ako sa zbaviť bokov

Madla lásky sú tukové vankúšiky, ktoré sa usadzujú na našich bokoch. Ak vás zaujíma, odkiaľ pochádza ich názov, je to podľa toho, že ide o časť tela, za ktorú sa s partnerom zvyčajne držíte počas posteľných hier.

Za normálnych okolností nie sú až také problematické. Samozrejme, to platí len vtedy, ak nosíte vhodnú veľkosť oblečenia. Ak si oblečiete menšiu veľkosť, látka sa niekde pod ňou prereže a prebytočný tuk takpovediac pretečie von. To ho robí ešte výraznejším.

Existuje vplyv na tvorbu rúčok lásky:

 • Špecifické ukladanie tuku v tele
 • Hormonálna aktivita (a najmä pôsobenie hormónu kortizolu)
 • Nedostatok spánku
 • Nedostatok fyzickej aktivity
 • Strava s nadbytkom tukov, cukrov a vysokokalorických potravín
 • Spomalený metabolizmus

Ako sa zbaviť bokov

cvičenie na boky

Keď zistíme problém, máme tendenciu začať ho riešiť. Ale ako, keď sa zdá, že tuk na bokoch je veľmi odolný? V prvom rade musíte vykonať rozsiahlu kontrolu svojho jedálnička. Je v ňom nadbytok pridaných cukrov? A je v ňom dostatok zdravých tukov? Ak ste v prvom prípade odpovedali ÁNO, obmedzte príjem sladkých pochutín a pečiva. Namiesto koláčov, sušienok a sladkých džúsov prejdite na prírodné sladidlá. Okoreňte si rannú kašu medom. Alebo si kúpte agávový sirup. Nedostatok zdravých tukov si vynahraďte pravidelnou konzumáciou semienok a orechov alebo avokáda a mastných morských plodov.

Pomáha tiež:

 • Zvýšený príjem vlákniny
 • Pohyb (aj keď je to len cvičenie doma alebo prechádzka)
 • Naučiť sa relaxačné techniky (hormón kortizol priamo súvisí so stresom)
 • Spánok
 • Zvýšený príjem bielkovín
 • Kardio v kombinácii so vzpieraním
 • Pitný režim založený na vode a čaji
 • HIIT
 • Vedomé stravovanie (vždy sa pýtajte sami seba, prečo chcete jesť určité jedlo)
 • Abstinencia od alkoholu

Najlepšie cvičenia pre boky

Každá fyzická aktivita vedie k spaľovaniu tukov. Nezáleží teda na tom, či sa rozhodnete pre online hodiny aerobiku, alebo si zaobstaráte činky. (Alebo sa rozhodnete skákať cez švihadlo.) Ale je pravda, že keď začnete strácať tuk, nie je na škodu spevniť svaly, ktoré máte v strede tela. Pôsobia ako korzet, ktorý vás pekne vytvaruje a dodá vám želané sexy krivky.

Dobrým nástrojom na posilnenie týchto svalov sú ruské zvraty. Tieto cviky sa vykonávajú tak, že si sadnete na podložku a dáte nohy do vzduchu. Stiahnete brucho a rukami sa dotknete zeme (pričom sa krútite zo strany na stranu). Ak sa na to cítite, môžete toto cvičenie vykonávať so závažím. Ďalším posilňovacím cvikom na milostné držadlá je bočný plank. Sedíte na boku s nohami vystretými a tesne pri sebe. Podoprite sa lakťami o zem a zdvihnite stred tela (opakovane) nahor. Pravidelné striedanie strán je zrejme zbytočné, aby sa zachovali proporcie.

Aj vy bojujete s tukom na bokoch? Ak áno, čo vám pri tom pomohlo?

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/what-causes-love-handles – Čo spôsobuje madlá lásky a tipy, ako sa ich zbaviť (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/get-rid-of-love-handles – 17 jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť madiel lásky (anglicky)

https://www.health.com/fitness/a-10-minute-love-handle-workout – Cvičenia pre madla lásky (anglicky)

 

Vložiť komentár