Ako vypracovať zadok? Vyskúšajte tieto cviky

Zima je vhodným obdobím na cvičenie zadku a stehien. Hlavne preto, že ich nikomu neukazujete, takže na jar a v lete môžete oslniť svoje okolie tým, ako sa vám darilo pred pár týždňami. Ako to teda urobiť?

Zadok je veľký sval, ktorý upúta pozornosť, keď sa k niekomu otočíte chrbtom. Spolu s prsiami je to jeden z hlavných sexuálnych symbolov. Preto nie je divu, že sa snažíme, aby vyzeral vypracovane a pevne. (Mnohé dámy sa tiež snažia za každú cenu poraziť celulitídu.)

krásný a pevný zadok

 

O čom hovoríme? Musíme na ňom veľa pracovať, aby sa dostal do najlepšej formy. Okrem cvičenia je potrebné zmeniť stravu, ktorá by mala byť bohatá na bielkoviny. Ako vieme, tieto sú nevyhnutné pre rast svalov. Ak si trúfate, počas cvičenia môžete staviť na krátkodobé dodržiavanie bielkovinovej diéty.

Ale nepredbiehajme udalosti. V nasledujúcich odsekoch vám vysvetlíme, ako začať a čo bude pre váš zadok a stehná najlepšie.

Ako mať krásny a pevný zadok?

cviky na zadokZadok nemá len schopnosť ovplyvniť rovnováhu našich kriviek. Je prepojený s ostatnými svalmi, ktoré ovplyvňujú beh, chôdzu, sedenie alebo skákanie. Nie všetci sú však s jeho vzhľadom spokojní. Niečí zadok je uvoľnený a ovisnutý. Iným ženám vadí, že je príliš plochá alebo že je síce okrúhla, ale nemá dokonalý tvar, aký vidíme u popredných svetových celebrít.

Ruka v ruke s tónovaním zadnej časti tela idú požiadavky na štíhlejšie a svalnatejšie nohy, vďaka ktorým môžu aj ženy malého vzrastu vyzerať opticky vyššie, než v skutočnosti sú.

Aj keď by ste možno chceli skratku, ktorá by vám pomohla urýchliť vaše úsilie, bohužiaľ sa musíte zmieriť s tým, že cesta vedie len cez:

  • Strava bohatá na bielkoviny
  • Cvičenie doma alebo v posilňovni
  • Regenerácia a odpočinok

Aby sme boli úplne presní, pokiaľ ide o cvičenie, najlepšie je cvičiť s vlastnou váhou tela alebo na stroji. Kardio cvičenie a jeho kombinácia so silovým tréningom je vhodnejšia, ak chcete schudnúť a byť štíhlejší (kardio síce spaľuje tuk a zaťažuje svaly, ale samo o sebe nestačí na to, aby ste mali sexi krivky.)

Najlepšie cviky na zadok

najlepšie cvičenia na zadok

Od teórie k praxi. Teraz sa pozrime na cvičenia pre pevný zadok, ktoré by ste mali vyskúšať pri najbližšej príležitosti.

Most

Ľahnite si na zem (alebo na podložku na cvičenie), pokrčte nohy na šírku ramien, ruky voľne obtočte okolo seba a začnite dvíhať zadok. Na chvíľu ju zdvihnite a zovrite ju v hornej časti. Toto cvičenie opakujte v troch sériách po pätnástich zdvihoch.

Keďže ide o veľmi jednoduché cvičenie, malo by sa stať neoddeliteľnou súčasťou vašej pravidelnej fitnes rutiny.

Skok do dřepu

Ak bývate v rodinnom dome alebo máte kvalitnú podlahu a tolerantných susedov (prípadne ste ochotní na pár minút vybehnúť von), môžete vyskúšať drep. Jeho podstata je presne taká, ako je v jeho názve. Postavte sa s rozkročenými nohami, akoby ste chceli robiť klasický drep. Urobte drep, spojte ruky pred sebou a vyskočte. Urobte tri série po 10-15 opakovaniach.

Lastura

Ľahnite si na zem a otočte sa na bok. Podoprite si lakeť na boku a pokrčte obe nohy. Vytiahnite hornú nohu nahor, akoby ste otvárali mušľu s perlou. Nohy majte stále pri sebe. Opäť vykonajte tri série po 15 opakovaniach. Majte však na pamäti, že cvičenie musíte vykonávať na oboch stranách. Takže ho budete strihať celkovo šesťkrát. Pre väčší odpor môžete použiť zaťaženú gumičku.

Úkrok s gumou

Rozkročte nohy na šírku ramien a spojte ich tesne nad členkami posilňovacou gumičkou. Prejdite do mierneho drepu. A potom urobte výpad do strany vždy jednou nohou. Toto cvičenie by malo mať aspoň desať opakovaní po troch sériách na každej strane.

Prijmete našu výzvu a začnete pracovať na zlepšení svojho pozadia?

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/how-to-get-a-bigger-butt – Cvičenia na posilnenie zadku (anglicky)

https://www.healthline.com/health/how-to-get-smaller-thighs – 10 spôsobov, ako dosiahnuť štíhlejšie a krajšie stehná (anglicky)

Vložiť komentár